Friend's Email
    Message

Welcome to ArticleCity.com

felici portal

Barcelona nie da³a ¿±dnych szans Santanderowi, gromi±c go 4:0. Ju¿ kilka pierwszych minut pokaza³o, ¿e Racing przyst±pi³ do meczu bez nadziei na korzystny rezultat. Defensywne ustawienie i brak ambicji szybko zosta³y skarcone. W siódmej minucie Rafael Marquez do¶rodkowa³ pi³kê w pole karne go¶ci, tam Henry przepchn±³ obroñcê i Andres Iniesta stan±³ oko w oko z golkiperem. Pomocnik Barcelony tylko lekko tr±ci³ pi³kê i umie¶ci³ j± w siatce.

Gospodarze nie zadowolili siê jednym golem, ale kolejne próby Lionela Messiego i Bojana Krkicia znakomicie odbija³ Fabio Coltorti. W 28. minucie by³ ju¿ jednak bez szans. Z rzutu wolnego uderzy³ Thierry Henry, obroñcy zostawili dziurê w murze i golkiper zosta³ zupe³nie zaskoczony! Napastnik Blaugrany prze³ama³ natomiast swoj± strzeleck± niemoc.

Kiedy piêæ minut po trafieniu Henry`ego sêdzia podyktowa³ kolejny rzut wolny, Coltorti pieczo³owicie ustawi³ kolegów w murze. Do pi³ki ustawionej ponad 20 metrów od bramki podbieg³ jednak Rafael Marquez, uderzy³ mocno i precyzyjnie nie daj±c ¿adnych szans golkiperowi Racingu!

Trzybramkowe prowadzenie pozwoli³o Barcelonie z wiêkszym luzem rozpocz±æ drug± po³owê meczu. Niestety, znacznie odbi³o siê to na atrakcyjno¶ci spotkania, w którym przez d³ugie minuty niewiele siê dzia³o. Dopiero zmiany dokonane na kwadrans przed koñcem o¿ywi³y nieco mecz. Na boisku pojawili siê Pedro i Jeffren, którzy pokazali wielk± ochotê do gry. Z najlepszej strony pokaza³ siê jednak debiutant Thiago. Messi zagra³ w polu karnym w³a¶nie do 18-latka, ten przyj±³, ustawi³ sobie pi³kê i po rykoszecie umie¶ci³ j± tu¿ przy s³upku bramki Racingu.

Wysoka wygrana Barcelony chyba w pe³ni potwierdzi³a, ¿e pora¿ka z Atletico by³a tylko wypadkiem przy pracy. Przewaga gospodarzy nad Racingiem by³a przyt³aczaj±ca. Duma Katalonii nie pozwoli³a rywalom nawet oddaæ ani jednego celnego strza³u na swoj± bramkê!